ilustrační foto

Slavnostní předávání vysvědčení deváťáků na radnici

V pátek 29. 6. překročili deváťáci naposledy školní práh. Poslední rozloučení učinili na tanvaldské radnici. Deváťáky přijal vřelým slovem pan starosta a paní ředitelka. Z rukou třídních učitelek obdrželi svá poslední vysvědčení na této škole. Přejeme jim jen to nejlepší, do své nové školy či učiliště nechť vykročí tou správnou nohou. Krásné prázdniny.

Vloženo: 29.06.2018

ilustrační foto

Outdoorový kurz v Pleskotech

Poslední červnový týden se žáci sedmých a devátých ročníků rozjeli na outdoorový kurz do Pleskot. Sedmáci jeli vlakem do Březiny a odtud pěšky přes Drábské světničky, Valečov a Branžež. Deváťáci jeli na kole z Tanvaldu přes Kopaninu, Frýdštejn, Turnov, Hruboskalsko až do Pleskot. Na kurzu je čekala řada outdoorových aktivit - nízké a vysoké lanové překážky, slaňování, orientační běh, orienťák na kolech. Vyzkoušeli si střelbu ze vzduchovky, lukostřelbu, teamové hry a řadu dalších aktivit. Co jsme si navařili, to jsme si i snědli, proto nejen učitelé, ale i žáci museli pomoci v kuchyni, abychom se najedli. Na cestu zpět se sedmáci vydali opět pěšky a deváťáci na kole. Jejich cílem bylo pokořit horu Kozákov a to se jim podařilo. Kurz se vydařil, počasí nám přálo, žáci byli fajn..

Vloženo: 29.06.2018

ilustrační foto

Závěrečný výlet na Terezínku

Předposlední den tohoto školního roku vyrazili všichni prvňáčci pod vedením p.učitele Ouhrabky na pěší túru na Terezínku. Protože počasí bylo ráno vcelku příznivé, byla rozhodnuta trasa - od školy - přes Muchov - na Terezínku a zpět. Plán byl splněn na 100% a s několika zastávkami na občerstvení, a dokonce i hledáním schovaného pokladu (za který moc děkujeme tatínkovi Matyáše Šimka), jsme se rozhlédli z Muchova a Terezínky a dorazili v pořádku zpět do školy. Všem dětem patří velká pochvala, šlapaly statečně a s úsměvem :-).

Vloženo: 29.06.2018

ilustrační foto

Výlet do Šťastné země – 1.B

V polovině června se třída 1. B vydala na svůj první závěrečný školní výlet do Radvánovic – Šťastné země. Jak se dětem výlet líbil, co vše zažily a jestli výlet přežily, je k vidění v následujícím odkazu videa. Věřím, že si děti výlet dostatečně užily, tak jako já, a budou se těšit na další pokračování jejich studia na naší škole. Krásné prázdniny!!  

Odkaz na video: https://youtu.be/IjiQ7_h9CZI

Mgr. Ladislav Ouhrabka

Vloženo: 25.06.2018

Sběr papíru

Během školního roku proběhly na naší škole dvě akce ve sběru papíru. Podle celkového množství v regionu Severní Čechy jsme se umístili na 1. místě, podle průměru na žáka jsme obdrželi krásné 4. místo. Děti jsou motivované sbírat starý papír, protože se peníze použijí na školní výlety nebo sportovní kurzy. Děkujeme všem, kteří se na sběru podíleli.  

Vloženo: 29.06.2018

ilustrační foto

Mistrovství České republiky ve hře ABAKU

V úterý 19. června 2018 proběhlo na Pedagogické fakultě UK v Praze celostátní finále ligy v matematické hře Abaku. Soutěž pořádala společnost Abaku a Mensa ČR ve spolupráci s katedrou matematiky a didaktiky matematiky Pedagogické fakulty UK. Do finále postoupilo 50 nejlepších žáků. Mezi nimi byli také Martina Harcubová a Marcel Barchánek z naší školy, kteří se v silné konkurenci rozhodně neztratili.

Abaku je hra s čísly připomínající Scrabble. Hráč pokládá číslice na hrací plán ve snaze utvořit rovnost s jednou matematickou operací a získat za ni co nejvíce bodů.

Oběma žákům děkujeme za výbornou reprezentaci školy a těšíme se na další ročník.

Vloženo: 20.06.2018

ilustrační foto

Dopravní hřiště

V pondělí 18.6. se žáci 1.tříd zúčastnili výuky na dopravním hřišti. Díky městské policii Tanvald jsme se dozvěděli důležité informace ohledně chování na dopravní komunikaci, připomněli jsme si povinnou výbavu na kolo a zopakovali jsme si dopravní značky a důležitá tel. čísla. Součástí výuky byla na gumítkovém hřišti u školy i improvizovaná dopravní komunikace, na které jezdily děti na kole či přecházely přes přechod jako chodci.

Děkujeme městské policii za připomenutí důležitých informací před prázdninami a za hezké dárky!

Vloženo: 21.06.2018

ilustrační foto

Slavnostní vyhlášení sportovce a rozloučení

Ve středu 20. 6. jsme v městském kině JAS slavnostně vyhlásili nejlepší sportovce sympaťáky a sportovce školy. Na dekorování těch nejlepších sportovců jsme si pozvali pana starostu města Tanvaldu Vladimíra Vyhnálka a naše bývalé žáky, na které jsme patřičně pyšní. Přijeli bratři Lukáš a Antonín Brožovi, kteří reprezentují českou republiku v sáňkařském sportu a slečna Kateřina Humlová, která je v české reprezentaci ženského boxu. Po vyhlášení sportovců se loučili páťáci, kteří se v příštím roce rozdělí do sportovních, nesportovních tříd, tanvaldského gymnázia. Nakonec se loučili deváťáci, kteří se po prázdninách rozutečou do nových třídních kolektivů středních škol, gymnázií, učilišť. Přejme jim hodně štěstí.

Vloženo: 20.06.2018

ilustrační foto

Otevírací doba stadionu o prázdninách

OTEVŘENO KAŽDÝ DEN          9:00 hod. – 20:00 hod.

FOTBALOVÉ ZÁPASY A TRÉNINKY – STADION PRO VEŘEJNOST UZAVŘEN

STŘEDA 25. 7.         14:00 hod. – 20:00 hod.          ZÁPAS FK Jablonec

SOBOTA 28. 7.           8:00 hod. – 20:00 hod.         TURNAJ FK Jablonec

Vloženo: 19.06.2018

ilustrační foto

Školní výlet 1.A

Ve středu 6.6. vyrazily děti z 1.A malým mikrobusem s p.uč. Klingerovou a p.asistentkou Zolmanovou na školní výlet na hrad Grabštejn u Hrádku nad Nisou. Na hradě měli žáci připravený dopolední program. V prostorách hradu jsme shlédli krásné divadelní představení O vykutáleném štěstí a velmi pěknou prohlídku části hradu, při které jsme si prohlédli královskou kuchyň, společenskou místnost, ložnici i WC :-) a rozhlédli jsme se z hradní věže. Výlet jsme zakončili svačinou na hradní zahradě a nákupem nezbytných suvenýrů na památku. Počasí nám přálo. Výlet se nám vydařil. :-)

Vloženo: 16.06.2018

 1 z 17 | Další - Nejstarší
Copyright © 2015 ZŠ Sportovní Tanvald