ilustrační foto

Volejbalový turnaj pedagogických pracovníků

V sobotu 17. 11. se ve sportovní hale sešlo 7 volejbalových týmů složených z pedagogických pracovníků škol jabloneckého okresu. I tanvalďáci postavili družstvo ve složení: Ladislav Ouhrabka, Iva Ackermanová - Stejskalová, Tomáš Zítko, Jana Tůmová, Honza Balcar a Mirka Kazdová. V silné konkurenci obsadili krásné druhé místo. Tímto jim gratulujeme a přejeme jim další sportovní úspěchy.

Vloženo: 19.11.2018

ilustrační foto

Homo et regio

Vybrané třídy 8.B a 9.B  se v letošním kalendářním roce zúčastnily velmi zajímavého projektu s názvem Homo et regio, což je přeshraniční environmentální program. V programu se nám na několik dní stali partnery i stejně staří žáci ze školy v německém městě Wittichenau. Cílem sice byla environmentální témata našeho regionu, ale hlavně komunikace mezi námi. V první jarní fázi programu proběhly dva projektové dny v přírodě – na Jizerce a v okolí Warthy. Na Jizerce jsme se dozvěděli více o rašeliništích, které jsou pro Jizerské hory typické. U Warthy jsme plnili úkoly, které se týkaly lesa, ale zcela jiného, než známe z Jizerských hor. O to více jsme se nemohli dočkat podzimní školní fáze. Kamarády z Wittichenau jsme pozvali do naší školy, kde jsme pro ně, kromě občerstvení, připravili tvořivé aktivity. V prezentaci jsme jim také představili naši školu a při procházce v okolí školy i perfektní sportovní zázemí, které máme. Jejich návštěvu jsme jim oplatili a v listopadu jsme se podívali do jejich školy. Přes chladné, ale hezké, počasí jsme strávili celé dopoledne venku plněním zajímavých úkolů. Opět ve smíšených skupinách. Unaveni, ale spokojení, jsme se vrátili domů s dojmy, že nás tento projekt moc bavil. Navázali jsme spoustu přátelství a někteří z nás zůstanou určitě  v kontaktu. Procvičili jsme se v německém i anglickém jazyce  a trochu jsme litovali, že tyto jazyky ve škole opomíjíme. Díky patří i za organizaci paním učitelkám a Společnosti pro Jizerské hory.

Žáci 8.B a 9.B

Vloženo: 19.11.2018

ilustrační foto

Florbalový turnaj na Smržovce

Ve středu 7. 11. 2018 se družstvo chlapců vybrané z 6. a 7. tříd zúčastnilo florbalového turnaje na Smržovce, kde se utkali s družstvy z okolních škol. Hrálo se po dobu patnácti minut na čtyři zápasy. Chlapci předvedli skvělý výkon a obsadili druhé místo za domácím týmem ze Smržovky, který postoupil do dalšího kola v Jablonci nad Nisou.

Tímto chlapcům moc děkujeme za reprezentaci naší školy.

Vloženo: 14.11.2018

ilustrační foto

Akce na listopad

 •  1.11.    Keramické odpoledne I. pro učitele
 •  5.11.    Seminář  Emoční inteligence u dětí
 •  7.11.    Turnaj ve florbalu – Smržovka (chlapci 6. - 7. r.)
 •  8.11.    Keramické odpoledne II. pro učitele
 • 14.11.   Schůzka se řediteli SŠ - Scolarest
 • 15.11.   Homo et Regio – ekologický projekt, 2.část
 • 15.11.   OF plavání Jablonec n.N.
 • 17.11.   Turnaj pracovníků školství ve volejbale
 • 20.11.   1. čtvrtletní pedagogická rada
 • 21.11.   Divadlo Jablonec, Olaf a sněžný drak, 3. A, B
 • 22.11.   Informační schůzky
 • 23.11.   Divadlo Jablonec, Lakomec, 8. A, B
 • 27.11.   Žákovská atletická liga – Jablonec, 6. - 7. r.
 • 27.11.   Žákovská atletická liga – Jablonec, 8. - 9. r.
 • 29.11.   Adventní věncování pro učitele a příznivce školy
Vloženo: 01.11.2018

ilustrační foto

Říjen ve školní družině

Procházky v přírodě, den zvířat, jablíčkový týden a podzimní motivy při výtvarných činnostech vyplnily říjnové aktivity ve školní družině. Děti navštívily farmičku domácích zvířat, kde se zblízka podívaly na koně, ovce a kozy. Z jablíček vyrobily křížaly, z papíru draky, podzimní stromy či obrázky zvířátek. Přetrvávající teplé počasí jsme využívali k pobytu na čerstvém vzduchu i ke sportovním aktivitám.

Vloženo: 01.11.2018

ilustrační foto

Exkurze do Muzea energie

V říjnu navštívily deváté třídy Muzeum energie ve Velkých Hamrech.  Původní vodní elektrárna na řece Kamenici je rozšířena o expozici a návštěvníci tak mohou poznat nejen jednotlivé druhy vodních turbín, které se používaly při stavbách vodních děl, ale mohou se také blíže seznámit s výrobou solární energie nebo fungováním bioplynové stanice. Na vlastní kůži, resp. na vlastní nohy lze vyzkoušet na speciálně upraveném kole, kolik námahy je potřeba na výrobu elektrické energie. Dá se to přirovnat ke šlapání do táhlého kopce. Řada žáků si to vyzkoušela a mohou to potvrdit. :)

Vloženo: 01.11.2018

ilustrační foto

6. A navštívila SVČ v Tanvaldě

V pátek 26. 10. poté, co jsme ve sportovní hale společně vytvořili živou vlajku ku příležitosti stého výročí vzniku samostatného československého státu, jsme vyrazili na exkurzi do Střediska volného času v Tanvaldě. Využili jsme pozvání paní ředitelky Heleny Beranové. Ta nás vřele přivítala a pak už nás předala do rukou pracovnic SVČ - Lucie Chlumové a Lucie Jakouběové. Ty nám představily možnosti klubu volnočasových aktivit, který funguje pravidelně každý den od 13:00 do 17:00 hod. Zahráli jsme si stolní fotbal, ping pong, holandský billiard, zaposilovali si v miniposilovně, zahráli piškvorky, vyrobili si drobné výrobky a na závěr zahráli hru městečko Palermo. Užili jsme si to. Dle reakcí, se sem žáci  ve svém volném čase chystají, což nás těší. Smysluplné trávení volného času je hodně důležité. Velmi děkujeme pracovníkům SVČ v Tanvaldě.

Vloženo: 26.10.2018

ilustrační foto

Školní projekt "Vlajka"

Stoleté výročí vzniku samostatného československého státu si připomněla i naše škola. Všichni žáci měli za úkol si na pátek 26. 10. přinést triko, dle tříd v barvě modré, červené a bílé. Druhou vyučovací hodinu se celá škola setkala ve sportovní hale, kde se začalo tvořit. Pomalu, ale jistě vznikala česká vlajka. Ve fotogalerii můžete posoudit, jak se nám vydařila.

Vloženo: 26.10.2018

ilustrační foto

Úspěchy děvčat na republikovém finále v přespolním běhu

Ve čtvrtek 18.10.2018 se družstvo našich dívek (L.Tůmová, G.Černá, E.Borlová, M.Harcubová, L.Fišerová a A.Brunclíková) zúčastnilo republikového finále v přespolním běhu v Hradci Králové. Startovní pole čítalo 90 běžkyň rozdělených do 15-ti družstev dle krajů. Trať dlouhou 1700m zvládly vynikajícím způsobem a obsadily krásné 2. místo. Tímto moc děkujeme za vynikající reprezentaci naší školy a zviditelnění města Tanvaldu mezi sportovci.

Vloženo: 21.10.2018

ilustrační foto

EDUCA MYJOB LIBEREC 2018

Dne 12. 10. 2018 se žáci devátých ročníků naší školy zúčastnili veletrhu EDUCA MYJOB LIBEREC 2018, který nabízí komplexní přehled možností v oblasti vzdělávání a pracovních příležitostí v Libereckém kraji, Euroregionu Nisa, České republice i zahraničí. Na veletrhu se představilo více než 60 škol a více než 60 firem.

Po prohlídce veletrhu jsme se přesunuli na liberecké výstaviště, kde probíhá výstava Magický Himálaj. Jedná se o největší autorskou výstavu svého druhu ve Střední Evropě. Podává zajímavý přehled o čtyřech zemích: NEPÁL - TIBET - BHÚTÁN – INDIE. Výstava MAGICKÝ HIMÁLAJ je obrazem 27 let putování cestovatele Rudolfa Švaříčka do oblasti Himálaje. Věnuje nejen nejvyššímu pohoří světa, ale hlavně zajímavému životu pod ledovými vrcholy.

Žáci se mohli projít exotikou s atraktivní faunou i flórou, vstoupit do chrámu, kláštera a hinduistického ašramu! Roztočili obří modlitební mlýn i barevné duchovní mlýnky a prozkoumali bhútánské domky s projekcí.

Nasáli odér nomádského stanu z jačích chlupů :) a usedli do exotické rikšy, která přijela až z Dillí.

Vloženo: 19.10.2018

 1 z 18 | Další - Nejstarší
Copyright © 2015 ZŠ Sportovní Tanvald