ilustrační foto

Kurz 7. A - Jizerka - chata Pyramida

Sedmáci vyrazili v druhém lednovém týdnu na běžecký kurz. Ideální sněhové podmínky na Jizerce dovolily absolvovat kurz v plném rozsahu. Děti potrénovaly klasiku, bruslení, okusily závod družstev v populárním biatlonu. Ve čtvrtek večer si vyzkoušely jízdu ve tmě s čelovkami. Za čtyři dny ujely něco přes 70 kilometrů, poznaly známé turistické cesty a místa v Jizerkách. Troufáme si říci, že se již v našich horách v pohodě zorientují a můžou tak vyrazit na výlet, třebas o víkendu s rodiči a ukázat jim, kudy všude projížděli na běžeckém kurzu v sedmičce.

Vloženo: 15.01.2018

ilustrační foto

Mezinárodní den lachtanů, tuleňů a velryb

Kalendář je protkán různými „mezinárodními“ dny, které cosi oslavují. V družině jsme si nyní v lednu vybrali den lachtanů, tuleňů a velryb. Děti vystřihly papírové modely velryb a vybarvily je. Povídali jsme si o životě těchto mořských savců a prohlíželi obrázky v encyklopedii. Asi nejvíce děti zaujal poslech zpěvu velryb.

Vloženo: 15.01.2018

ilustrační foto

PF 2018

Do nového roku 2018 vám přejeme

hodně zdraví, štěstí,

osobních i pracovních úspěchů.

ZŠ Tanvald, Sportovní

Vloženo: 25.12.2017

ilustrační foto

Vánoční nadílka

Vánoční stromeček, dárky, cukroví a hodně dobré nálady a radosti. To přináší konec roku i do školní družiny. Děti byly nadšené z nových her a vychovatelky z toho, že se dětem hry líbí.

Vše nejlepší v roce 2018 přejí vychovatelky školní družiny.

Vloženo: 04.01.2018

ilustrační foto

Akce na leden

 • 3. 1.              Nástup do školy
 • 8. 1.              Školní kolo olympiády AJ – 6. - 7. ročník
 • 9. 1.              Informační schůzky pro zvané
 • 9. - 12. 1.      Lyžařský výcvik – 7. A, chata Pyramida
 • 13. 1.            Přednáška pí. Pekařové – Jiřetín p. Bukovou
 • 15. 1.            Provozní porada, 14,00 – 15,00
 • 16. – 19. 1.   Lyžařský výcvik –  6. A – Turnovská chata
 • 24. 1.            Pololetní pedagogická rada
 • 21. – 26. 1.   Lyžařský výcvik – 9. A, 8. A + 8., 9. B Harrachov
 • 26. 1.            SH – ples gymnázia, SH mimo provoz
 • 27. 1.            SH – městský ples
 • 28. 1.            SH -  dětský karneval
 • 30. 1.            Okresní kolo olympiády ČJ, Jablonec n.N.
 • 31. 1.            Pololetní vysvědčení
 • 31. 1.            Zdravá 5 – projekt – zdravá výživa – 6. A, B

 

Vloženo: 23.12.2017

ilustrační foto

Vánoční turnaj ve vybíjené

Ve čtvrtek 21. 12. jsme uspořádali pro žáky 2. stupně turnaj ve vybíjené. Zúčastnilo se ho 9 družstev. V kategorii 6. - 7. tříd zvítězilo družstvo 7. A, na druhém místě skončilo družstvo 6. A I, 3. místo obsadilo družstvo 6. B, na bramborovém umístění skončila 7. B a 6. A II obsadila 5. místo. V kategorii 8. - 9. tříd zvítězilo družstvo 9. A, stříbro mix z 8. a 9. B, mix z 8. A a 9. A bronzové umístění a čtvrté místo 8. A. Všem zúčastněným gratulujeme a děkujeme za účast. Děkujeme též organizátorům, divákům a všem přejeme krásné svátky a v novém roce mnoho sportovních úspěchů.

Vloženo: 21.12.2017

ilustrační foto

Exkurze k volbě povolání – 8. A, B

Využili jsme nabídky sklářských firem a v pátek 15. 12. jsme se zúčastnili s osmými ročníky exkurze. Naše první zastávka byla v Držkově ve firmě Technosklo. Firma se specializuje na výrobu odměrných válců, zkumavek a dalšího technického skla, také vyrábějí na zakázku osvětlovací lustry a ve výrobě pipet zaujímají prý světové prvenství. Celou firmou nás provedla milá průvodkyně a vše nám náležitě popsala a vysvětlila. Na závěr pro nás měli připraveny malé upomínkové dárečky. Poté nás náš autobus zavezl do Železného Brodu, kde jsme se rozdělili na dvě skupinky. 8.B s paní uč. Šerhantovou se šli podívat nejprve na Střední školu řemesel a služeb s učebním oborem sklář, kde si mohli děti vyzkoušet sami práci za kahanem a třeba si vyrobit i vánoční skleněnou ozdobu. Druhá skupinka, třída 8.A se zatím přesunula autobusem do firmy Detesk, kde vyrábějí hlavně dekorační a foukané sklo. Nejprve si nás posadili do reprezentačního salonku k obrovskému stolu, kde nás krátce a stručně seznámili s firmou a poté jsme již opět s milou průvodkyní prošli celou výrobu od počátku až po finální produkt. Dokonce jsme se dozvěděli o možnostech a nabídce zaměstnání ve firmě a škole, která úzce spolupracuje s Deteskem. Na závěr jsme opět dostali něco na rozloučenou a obě skupinky se vyměnily a exkurzi dokončili. Dnešní Exkurze mohla být pro někoho inspirací, či jenom malou zkušeností jak to v takové firmě vypadá, nebo dokonce by mohla někomu pomoci ve volbě povolání. Touto dobou za rok se osmáci budou muset rozhodnout kam po ukončení základní školy a tato exkurze by jim alespoň trochu mohla pomoci v jejich rozhodování.

Balcar Jan   

Vloženo: 19.12.2017

ilustrační foto

Vánoční zpívání na schodech

Ve čtvrtek 14. 12. jsme si tradičně zazpívali na schodech školy, abychom si užili trochu té předvánoční atmosféry. Po celý advent se ve škole zpívalo, keramická pec nestihla chladnout, peklo se cukroví, koláče, vyráběla se vánoční dekorace, dárky, zkrátka vše se chystalo na naše zpívání. Děkujeme všem dětem i učitelům, kteří se na zpívání podíleli. Děkujeme rodičům, prarodičům, kteří před školu zavítali. Děkujeme i dalším (městu Tanvald, jeho technickým službám, zvukaři, panu školníkovi a dalším), kteří pomohli celou akci zrealizovat. Letošní zpívání bylo specifické tím, že jsme jako škola chtěli přispět  v rámci tradiční předvánoční sbírky České televize Adventní koncerty na SOS dětské vesničky. Tuto neděli 17. 12. odvysílá ČT přímý přenos z kostela sv. Cyrila a Metoděje v Karlíně, jež je věnován SOS dětským vesničkám a právě zde by měla být uvedena naše ZŠ Tanvald, Sportovní, která daruje částku 10 000,- Kč z prodeje výrobků, vánočních pochutin, dobrovolných příspěvků z našeho zpívání na schodech. Tímto velice děkujeme vám všem, kteří jste přispěli a podpořili dobrou věc. 

Fotografie si můžete prohlédnout v naší fotogalerii a na Našem Jablonecku

Vloženo: 16.12.2017

ilustrační foto

Pohybové hry

Zítřejší pohybové hry tj. čtvrtek 14. 12. odpadají z důvodu konání vánočního zpívání na schodech. Příští týden ve čtvrtek budou poslední předvánoční pohybové hry a možná.... přijde i Ježíšek.

Vloženo: 13.12.2017

Scolarest

Vloženo: 13.12.2017

 1 z 18 | Další - Nejstarší
Copyright © 2015 ZŠ Sportovní Tanvald