ilustrační foto

Z lockdownu na Everest Pákistán

Vítejte v Pákistánu!

Ahoj strávníci!!
I přes velmi nepříznivé počasí se nám společně v tomto týdnu povedlo dosáhnout vzdálenosti 1399 km! V celkovém součtu to již dělá neuvěřitelných 6305 km. Do cíle nám zbývá pouze 1413 km!

Pojďme to společně tento týden dotáhnout!
Virtuální cesta nás zavedla z Turkmenistánu na obávané Afghánské hranice. Hned po vyřízení vízové povinnosti, nás čeká první velké stoupání do pohoří Hindúkuš, jedná se o úchvatné pohoří, jež je bohužel zahaleno do kabátu strachu. Časté zvuky střelby AK-47 a silniční patroly nás doprovázejí celým územím Afghánistánu. Z naší cesty musíme často nečekaně odbočit, není totiž doporučeno vstupovat na území ovládané Talibánem. I přes nepříznivou situaci vidíme, že lidé jsou všude stejní. Naprostá většina kolemjdoucích má zájem pouze na tom, aby uživila svou rodinu, měla střechu nad hlavou a aspoň někdy se trochu pobavila. Často se setkáváme i s neuvěřitelnou pohostinností místních obyvatel. Tito obyčejní lidé nemají zájem na boji s kýmkoliv, chtějí žít v bezpečí a cítit štěstí. Leč bohužel žijí v nebezpečné zemi, sužované mnoha problémy. Proto ani my často v odlehlých oblastech svou balistickou vestu nesundáváme, snad jen s příslibem klidné noci, či čaje s kozím mlékem při chladném ránu. Že Afghánistán neznamená pouze válku, můžete vidět na videu I a videu II.

Při opuštění výšin se s hraničním pásmem přesouváme do Pákistánu. Díky bezpečnostní situaci se ani zde nesetkáme s bujarým turistickým ruchem. Ač zde útoky nejsou tak časté, riziko nám stále hrozí. Proto míjíme hlavní město Islámábád a míříme k obávaným hranicím s Indií.
V tomto nejspíše předposledním týdnu se nám na prvním místě umístila Amálie Nováková s parádním počtem 118 kilometrů. Vysokou laťku stále drží Bára Zemanová a s počtem 94 kilometrů se umísťuje na místě druhém. Neuvěřitelných výkonů máme tento týden více, stejně jako v týdnech předchozích. Z učitelského sboru je tradiční vítězkou p. uč. Tůmová (126 km), navíc se řadí na stupně vítězů v počtu nastoupených metrů (9213) mezi rekordmany Adama a Báru.
Kompletní výsledky 4. týden

Celkový přehled

Pojďme to společně dotáhnout do konce!!

Děkujeme!
za skupinu tělocvikářů
Jarda Patočka

prohlášení o cookies, prohlášení o přístupnosti
Copyright © 2015-20 ZŠ Sportovní Tanvald

Logo LK
Logo OP VVV