ilustrační foto

Byla to jízda!! jsme v cíli - Everest base camp

Ahoj strávníci!!
Úspěšně jsme dokončili naši interní výzvu “Z lockdownu na Everest”. Tato neuvěřitelná jízda nám zabrala více než měsíc společného snažení. Při této jízdě se nám povedlo překonat vzdálenost 7740 km, tedy trasu Základní škola - Everest base camp. Prošli jsme se přes deset rozličných zemí, zažili jsme úrodné oblasti JV Evropy, vyprahlé pohoří Afghánistánu i vysoké nadmořské výšky v sedle Himaláje. Ve společném snažení sběru výškových metrů jsme se virtuálně se 160 kilometry, dostali na hranici nízké oběžné dráhy, tedy do výšky daleko nad hranici atmosféry. Jsme ve vesmíru

V posledním týdnu jsme se na naší virtuální cestě ocitli v severní Indii. Indie je země, která se brzo posune na první místo v žebříčku nejlidnatějších zemí světa. Je to země, která se v minulosti stala kolébkou mnoha světových náboženství a v současnosti má i svůj vesmírný program. Žije zde mnoho a mnoho rozličných etnik, jež mluví dvaadvaceti úředními jazyky a žijí zde lidé od horských vesniček až po největší města světa. Naše cesta tentokrát procházela přes úrodné nížiny severozápadní Indie až do hornatých oblastí na hranici s Nepálem. A zde jsme konečně společně začali stoupat do pořádných nadmořských výšek. Objevují se první projevy nadmořské výšky (zadýchávání, bolest hlavy) proto musíme na čas odpočívat a získat síly na aklimatizaci. Poslední úsek cesty vede nádherným podhůřím a horskou oblastí Himaláje až do našeho cíle.
Z celkové porce kilometrů patří největší díl, tedy 503 km, Amálii Novákové! V těsném závěsu si připsali 435 kilometrů Bára Zemanová a Adam Kotus. Hranici 300 kilometrů dále překonala Karolína Horká a Tomáš Pavlíček. Absolutním vítězem v počtu kilometrů z učitelského sboru se stává p. uč. Tůmová, je to neuvěřitelných 625 km! Vedle toho vypadá číslo 380 km p. uč. Zítka jako malá procházka, ale ve skutečnosti to je krásný příspěvek ke společnému úsilí nás všech. Nezapomínejme ovšem na každého z vás, protože vaše výkony jsou neuvěřitelné! Klobouk dolů!!!
Hranici 8848 výškových metrů překonalo celkem pět účastníků. S neuvěřitelným výsledkem téměř 14-ti výškových kilometrů se na prvních místech umístili Bára s Adamem. Úchvatných 9959 výškových metrů nastoupala Amálie Nováková! V učitelském sboru zvítězila v této disciplíně taktéž p. uč. Tůmová (12490 m) a kolega Zítko opět obsadil druhé místo za 9553 m . Ostatní výkony si ovšem také zaslouží velikou pochvalu! Prostě děkujeme!!!
Ačkoliv končí naše výzva, tak budeme velice rádi, pokud budete své sportovní výkony sdílet i nadále. Soutěžní tabulka týdenních výsledků naší školy v již zavedené aplikaci stále jede! I nadále porovnávejte své síly a výkony s kamarády i učiteli :-).

Kompletní výsledky 6. týden

Celkové výsledky 


!!! Navíc 1. 5. 2021 startuje nová, tentokrát cyklistická výzva :-). Sledujte nové informace !!!

Výsledky a další info k vyhlášení výsledků a ocenění TOP borců a borkyň sledujte na webu, jak říká pan učitel...buďte ve spojení.

Za celou skupinu tělocvikářů
DĚKUJEME!!!

prohlášení o cookies, prohlášení o přístupnosti
Copyright © 2015-20 ZŠ Sportovní Tanvald

Logo LK
Logo OP VVV