ilustrační foto

Z lockdownu na Everest Turkmenistán

Vítejte v Turkmenistánu!

Salam strávníci!

Nový týden a opět máme rekordní počet kilometrů! V našem společném třetím týdnu, jsme se dostali téměř na hranici 1800 km/týden. V celkovém součtu máme 4880 kilometrů a jsme tak daleko za polovinou našeho společného snažení! Do základního tábora nám zbývá cca 2830 km, takže pokračujeme!

Na naší virtuální cestě se v současnosti nacházíme na území Turkmenistánu, v tamních nekonečných pouštích a stepích. Silné kontinentální podnebí nás trápí vysokými denními teplotami a chladnou nocí. V zemi je velmi časté porušování lidských práv, nedemokratický právní systém a poměrně rozsáhlé ekonomické i sociální problémy. Pokud budeme pokračovat tímto tempem, tak v příštím týdnu dosáhneme předposlední země naší štace, Indie. Pozor! Čekají nás nebezpečné úseky naší cesty (Afghánistán, Pákistán), takže náhradní spodní prádlo je povinností.
Za týden máme nastoupáno rekordních 44 128 výškových metrů!!! Téměř 5x jsme překonali výšku
Everestu.
V tomto týdnu se s nejvyšším počtem kilometrů (93,7) umístila na prvním místě Amálie Nováková a na druhém místě Karolína Horká (81,7 km). Na třetím místě s 80 km došla Martina Tůmová. Z učitelského sboru opět zvítězila pí. uč. Jana Tůmová s neuvěřitelnou porcí 140 km.
Samostatné uznání patří dvojici s největším počtem výškových metrů. Adam Kotus a Bára Zemanová, každý z nich dokázal nasbírat za týden více než 4 500 m!! Zároveň dosáhli oba virtuálního vrcholu nejvyšší hory světa!! V horizontu tří týdnům to je neuvěřitelný výkon. Gratulujeme.

Kompletní výsledky 3. týden

Celkový přehled

Děkujeme!
za skupinu tělocvikářů
Jarda Patočka

 

prohlášení o cookies, prohlášení o přístupnosti
Copyright © 2015-20 ZŠ Sportovní Tanvald

Logo LK
Logo OP VVV