ilustrační foto

Zeyferus - dravci

V pátek 7. 10. se všichni žáci naší školy zúčastnili výukového programu společnosti Zeyferus z Lednicko-valtického areálu. Po úvodním výkladu viděli žáci tzv. letovou část ukázky, v jejímž průběhu sledovali krásu volného letu dravých ptáků a zejména to, co je dravcům nejbližší – lov. Nad hlavami prolétali orel skalní, bělohlavý, stepní, sokol stěhovavý, raroh velký, kondor krocanovitý, sup mrchožravý, sup kapucín, sup krahujový, ostříž lesní. Na vlastní oči jsme viděli střemhlavý útok sokola, impulzivního jestřába, snažícího se ulovit kličkující kunu, nebo majestátního orla bělohlavého s dvouapůlmetrovým rozpětím křídel. Dokonce jsme si mohli na konci ukázky dravce zavolat na ruku.  Žáci mimo jiné soutěžili o hodnotné ceny – pexesa, leporela, kalendáře... 
 

Vloženo: 07.10.2022

ilustrační foto

Cyklokurz 8.A

V náhradním termínu 4.- 6.10. 2022 žáci 8.A absolvovali cyklokurz v Novém Městě pod Smrkem, kde si vyzkoušeli tratě na singltreku a projeli spoustu krásných míst jak na české straně, tak i v sousedním Polsku. První den nám vlak pomohl snížit část převýšení a na kolo jsme nasedli až v Kořenově. Dál jsme šlapali přes polskou stranu na Smrk a ujeli jsme krásných 45 km. Druhý den jsme si ráno užívali sluníčka na pumptracku u základny a čas jsme věnovali také rovnováze na kole a spoustě dalších potřebných dovedností. Ty jsme odpoledne uplatnili na singltreku a dojeli se podívat na novou polskou rozhlednu Mlynica. Poslední den jsme naposledy vydatně posnídali, uklidili chatky a vydali se směr domov přes nádherně zbarvené jizerskohorské bučiny. Nakonec nás nerozhodil ani poslední velký kopec z Ferdinandova na Hřebínek, pak jsme přes Novou louku dojeli na Královku a pak už pěkně z kopečka do Josefáče a do Tanvaldu. I přes těch pár kapek jsme si užili krásnou podzimní atmosféru a šťastný návrat domů nic nemohlo narušit.

                                                                                                                                     Díky všem.

Vloženo: 07.10.2022

ilustrační foto

Jak si vedou naši prvňáčci?

Odpověď je jednoduchá. Jde jim to výborně. Naučili se celou řadu nových věcí. Umí krásně sedět v lavici, umí poslouchat a naslouchat, krásně pozdraví, když někdo vejde do třídy, poprosí a poděkují, naučili se hlásit a nevykřikovat, píšou samohlásky, spočítají si, kolik je na obrázku hrušek a jablek, o něco delší chvilku jim trvá, než se převléknou na tělocvik či na vycházku, ale je to na dobré cestě. Učí se rychle a rádi, což je hlavní. Budeme jim držet palce....   

Vloženo: 06.10.2022

ilustrační foto

Jedno odpoledne s fyzikou

Ve čtvrtek 20. října 2022 od 14.30 do 16.00 hodin proběhne na tanvaldském gymnáziu zábavné vzdělávací odpoledne s fyzikou. Program se odehraje ve fyzikální laboratoři. Těšit se můžete mimo jiné i na:

  • fyzikální pokusy s vodou
  • fyzikální pokusy s plyny
  • zapojování elektrických obvodů
Vloženo: 06.10.2022

ilustrační foto

PBT - cyklokros

Na další závod PBT se můžete těšit ve středu 12. 10. Kolo, helmu, sportovní oblečení a dobrou náladu s sebou, uskuteční se závod v cyklokrosu, poslední podzimní bodovaný závod PBT. Pak si dáme "tréninkové volno" a budeme se těšit na sněhovou nadílku a zimní závody na běžkách a sjezdovkách. Tak ať vám to ve středu rychle frčí.....

Vloženo: 06.10.2022

ilustrační foto

Florbalový tělocvik

Dokud nám počasí alespoň trochu přeje, tak trávíme tělocviky venku. Dnešní šesťáci absolvovali florbalové hodiny, rozcvičení, průpravu a nakonec vše završili hrou. Krom venkovního tělocviku, sportovní haly se od pátku rozjede plavání. Učitelé budou žáky informovat, kdy mají plavání, pro nováčky, co vše s sebou. Prosíme dohlédněte v podzimních a zimních měsících, aby děti nosily pokrývky hlavy při přechodu z bazénu. Děkujeme za spolupráci. 

Vloženo: 05.10.2022

ilustrační foto

Podzimní výzdoba

Postupně školu převlékáme do slušivého podzimního kabátu. Ještě určitě chybí pár módních doplňků k dokonalému outfitu, ale na nich se pracuje a budeme doplňovat naši fotogalerii. Děkujeme výtvarníkům a zdobičům.  

Vloženo: 05.10.2022

ilustrační foto

Atletický trojboj se vydařil

Obavy z počasí, kdy měla dle předpovědi nějaká ta kapka spadnout, se naštěstí nenaplnily. Užili jsme si sportovní atletické dopoledne. Na Městském stadionu bylo hodně živo, jelikož účast byla rekordní a to 408 závodníků z mateřských a základních škol z Tanvaldu a okolí. Tímto děkujeme všem pedagogům, rodičům, závodníkům. Disciplíny (sprint, hod krikeťákem a skok) měli na starosti učitelé ze ZŠ Sportovní, SVČ Tanvald, role startéra se ujal p. starosta. Zaslouženou pochvalu si zaslouží pomocníci z devítky, děkujeme. Veliké díky patří našim dlouholetým sponzorům - Pekařství Mašek věnovalo všem závodníkům výbornou sladkou koblihu, firma Titan Multiplast má připravené medaile, které po sečtení výsledků předáme do těch správných rukou. Ještě jednou veliké díky všem a budeme se těšit na poslední podzimní závod - tentokrát odpolední cyklokros U Lesíka.

Vloženo: 05.10.2022

ilustrační foto

PBT - atletický trojboj

Zdravíme sporťáky a oznamujeme, že v úterý 4. 10. se uskuteční další závod PBT, tentokrát v atletickém trojboji (běh, hod a skok z místa). Těšíme se na Vás na Městském stadionu, od 9:30 budou postupně startovat děti z mateřských školek až po žáky základních škol. 

Vloženo: 29.09.2022

ilustrační foto

Znovuotevření e-shopu School United

Vážení rodiče, milí žáci,

jak jsme již avizovali minulý týden, tak právě dnes je znovuotevřen e-shop firmy School United, která nabízí školní a volnočasové oblečení a doplňky s logem naší školy. 

  • Odkaz pro objednávání je www.kralovkeskoly/sportovka/
  • Eshop bude spuštěný od 26.9. do 10.10.2022 
  • Následně se eshop uzavře a objednané zboží půjde do výroby.

Neváhejte proto, pokud si chcete pořídit ten svůj kousek ze školní kolekce. Doufáme, že budete mít z naší nové kolekce stejnou radost jako máme my!

S pozdravem a přáním krásného dne,

vedení školy

Vloženo: 26.09.2022

 1 z 35 | Další - Nejstarší
prohlášení o cookies, prohlášení o přístupnosti
Copyright © 2015-20 ZŠ Sportovní Tanvald

Logo LK
Logo OP VVV